
Termin 2-4.06.2025 r.
1 dzień
06.00 zbiórka
10.30 przyjazd do Gniezna, spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie wnętrza Katedry, płyta nagrobna Zbigniewa Oleśnickiego, Drzwi Gnieźnieńskie, wejście na wieżę Katedry, podziwianie krajobrazu z wysokości 50 metrów, spacer ulicami Gniezna, miejsce gdzie była fosa miejska, Wzgórze Krzyżackie, Wzgórze Lecha, Rynek. Fragment Traktu Królewskiego, Odkrywanie tajemnic Gniezna.
13.00 Przyjazd do Biskupina
Muzeum Archeologiczne w Biskupinie (spacer z przewodnikiem) – jeden z największych rezerwatów archeologicznych w Europie. Dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Obejmuje on obszar około38 ha z licznymi śladami dawnego osadnictwa, od epoki kamienia po wczesne średniowiecze.
17.30 przyjazd do hotelu https://hotel-podroznik.pl/hotel/
18.30 obiadokolacja i nocleg okolicy Poznania (pokoje 2-3 osobowe z łazienkami).
2 dzień
07.30 śniadanie
09.30 Muzeum Rogalowe – udział w pokazie wypieku Rogali Świętomarcińskich.
To miejsce dla wszystkich którzy chcą poznać lepiej Poznań, jego specyfikę, język oraz symbole, ze szczególnym uwzględnieniem Rogali Świętomarcińskich. W kameralnej, swobodnej atmosferze pokazów na żywo. Z humorem i z interakcją z Gośćmi.
10.30 Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta.
Zobaczymy między innymi: najstarszą część miasta – Ostrów Tumski, w tym: dwie gotyckie katedry, groby pierwszych władców Polski: Mieszka I i Bolesława Chrobrego, zabytkowy rynek z ratuszem, kamienice a gdy zegar wybije godzinę 12.00 przywitamy się z „poznańskim koziołkami”
Czas na zakup pamiątek, lunch we własnym zakresie.
14.00 Gra miejska – Wyścig Powstańców – konspiracja i wykonanie zadań przez „młodych gniewnych” podczas spaceru uliczkami Starego Miasta. Powrót do hotelu.
18.00 obiadokolacja, nocleg
3 dzień
08.30 śniadanie, wykwaterowanie
10.00 przyjazd do miejscowości Kórnik. Zwiedzanie XIX wiecznego zamku, który jest perełką Wielkopolski. Zamek w Kórniku to prawdziwe dzieło sztuki i miejsce jak z bajki. Wieże, wykusze, mnóstwo architektonicznych detali, a do tego malowniczy mostek przerzucony nad zamkową fosą. Zamek otoczy pięknymi ogrodami- tzw. Arboretum, które jest najstarszą i jedną z bogatszych w kraju kolekcji roślin drzewiastych, obecnie liczy około 3000 roślin. Historia tej kolekcji rozpoczęła się w roku 1826, kiedy nowy właściciel Kórnika hrabia Tytus Działyński zaczął przebudowę ogrodów przyzamkowych. Powstał wówczas park angielski o swobodnym, naturalnym układzie grup drzew i alei.
12.00 udamy się do Puszczykowa, gdzie zwiedzimy Muzeum Arkadego Fiedlera w starym domu rodziny Fiedlerów. Są tu oryginalne eksponaty z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji – przywiezione z licznych podróży przez Arkadego Fiedlera oraz jego synów. Zobaczymy też Piramidę – miejsce niezwykłej mocy. O tym wszystkim opowie nam wnuk podróżnika Pan Marek Fiedler.
13.30 Lekcja muzealna – Wyspa marzeń
Działanie twórcze odwoła się do ważnych pytań: Czym jest kultura? Jak powstają cywilizacje? Opowieść o Wyspie Wielkanocnej, jej historia i tajemnice zainspirują uczestników, a pokazane autentyczne pamiątki przywiezione z Wyspy, spowodują refleksję na temat komunikacji, kultury, historii i powstania cywilizacji. Na podstawie rozmowy i opowieści uczestnicy zanurzą się w świecie wyobraźni, pełnym pomysłów i twórczości oraz pracując w parach, stworzą prace plastyczne. Akt twórczy będzie polegał na tworzeniu własnej interpretacji “kultury” i stanowić będzie interesującą opowieść ze świata fantazji, pełnego odwołań, symboli, skojarzeń i odniesień.
19.30 przyjazd na miejsce zbiórki
CENA: 855,00 zł/ osoba – grupa 25 uczestników + 3 opiekunów gratis
Cena obejmuje: przejazd wygodnym autokarem, opłaty drogowe (autostrady) i parkingi, opiekę pilota wycieczki na całej trasie, usługi licencjonowanych przewodników, 2 noclegi, 2 śniadania, fundusze turystyczne: TFG i TFP.
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo – ok. 125 zł/os.